9 ایده خلاقانه و قدرتمند بازاریابی اینستاگرام که باید دنبال کنید

9 ایده خلاقانه اینستاگرام

 

طبق آمار Statista، چندین مطالعه نشان داده است که اینستاگرام با بیش از 1.2 میلیارد کاربر ماهانه یکی از پربازدیدترین پلتفرم های اجتماعی در سراسر جهان است. بیایید با آن روبرو شویم، تا جایی که به رسانه های اجتماعی مربوط می شود، اینستاگرام دلبر صحنه برای بازاریابان است. با توجه به اینکه 13 درصد از جمعیت جهان از اینستاگرام استفاده می کنند و 80 درصد آنها برندها را دنبال می کنند، درک دلیل آن کار سختی نیست. علاوه بر این، 72 درصد محصولاتی را که در ابتدا در اینستاگرام دیده بودند خریداری کرده اند.

این ده برابر بیشتر از فیس بوک، 54 برابر بیشتر از پینترست و 84 برابر بیشتر از توییتر است. اگر می خواهید از اینستاگرام به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده کنید، به این 9 ایده خلاقانه توجه کنید.

 

بازاریابی اینستاگرام: چگونه کار می کند؟

نکات تخصصی بازاریابی اینستاگرام برای هر بازاریاب یا کسب و کاری که به دنبال تأثیرگذاری بر پلتفرم است، بسیار مهم است. اگر اینطور نبود، کسب‌وکارهای بسیار زیادی برای مشتریانی مشابه شما رقابت می‌کردند.

نکته اینجاست، شما می توانید با استفاده از بازاریابی کسب و کار اینستاگرام، حضور آنلاین خود را بیشتر نمایان کنید و آگاهی از برند را افزایش دهید. از طریق پست ها، story،  IGTV به فالوورهای خود در مورد راه اندازی محصول، رویدادها و فعالیت های خاص بگویید.

 

در نتیجه، اینستاگرام قدرتمند است زیرا دامنه آن نامحدود است. علاوه بر این، اینستاگرام همه این کارها را برای شما آسان می کند – برای ارسال پست، لازم نیست متخصص فناوری باشید. برای شروع فقط به یک گوشی هوشمند و کمی تخیل نیاز دارید. بیایید امکانات بی پایانی که اینستاگرام ارائه می دهد را بررسی کنیم.

بهترین ایده های بازاریابی اینستاگرام برای دنبال کردن در سال 2022

در زیر به برخی از بهترین ایده های بازاریابی برای دنبال کردن شما در اینستاگرام خواهیم پرداخت:

  • برند خود را با میکرو اینفلوئنسرها احراز هویت کنید.

بازاریابان به طور فزاینده ای از اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر از طریق همکاری با رهبران فکری کلیدی استفاده می کنند. می‌توانید با همسو کردن برندتان با صداهای تأثیرگذار، اعتبار واقعی را به پیام‌های خود اضافه کنید.

انتخاب اینفلوئنسر مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. بازاریابان به‌جای تمرکز بر مشارکت اینفلوئنسرها، به زرق و برق کار با افراد مشهور دچار می‌شوند.

میکرو اینفلوئنسرها مقرون به صرفه تر هستند، رابطه نزدیک تری با پیروان خود دارند و از نظر عموم مردم واقعی تر هستند. میکرو اینفلوئنسرها معمولاً نرخ تعامل بین 2 تا 3 درصد را می بینند در حالی که اینفلوئنسرهای کلان به طور متوسط فقط 1 درصد را می بینند.

تا به امروز، این برند بیش از 20 میلیون دلار فروش داشته است و بیش از 775 هزار دنبال کننده در اینستاگرام در نتیجه استراتژی بازاریابی برند جمع آوری کرده است.

  • یک استراتژی بازاریابی برای اینستاگرام بسازید

این سادگی اینستاگرام است که آن را بسیار موفق کرده است. با این حال، اگر به فروش محصولات خود و جذب مشتریان جدید امیدوار هستید، داشتن یک استراتژی قوی ضروری است.

برای شروع، از خود بپرسید که چرا روی سکو هستید. آیا می تواند برای ایجاد آگاهی از برند، فروش در رسانه های اجتماعی یا به دست آوردن سرنخ باشد؟

دلایل شما هر کدام که باشد، ایجاد محتوا بر اساس «چرا» به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید. فید شما باید محصولات شما را به نمایش بگذارد، برای مثال، اگر یک فروشگاه مبلمان هستید که به دنبال فروش هستید. هدف شما جذب مشتری به فروشگاهتان است.

  • افزایش ترافیک وب سایت با اینستاگرام

ترافیک اینستاگرام می‌تواند به افزایش ترافیک وب‌سایت کمک کند، زیرا شبکه اجازه می‌دهد یک لینک قابل کلیک در پروفایل شما وجود داشته باشد.

برای تشویق دنبال کنندگان به کلیک کردن، لینک سایت خود را با تبلیغات و پیشنهادات ویژه به حداکثر برسانید. گنجاندن تماس‌های قوی برای اقدام و URL شما در پوشش متنی روی هر عکس یا ویدیو مفید خواهد بود.

اگر بیش از 10000 فالوور دارید، می توانید درخواست کلیک روی لینک سایت را در استوری های اینستاگرام خود ارسال کنید. به یاد داشته باشید که همه فرمت های تبلیغات اینستاگرام دارای دکمه فراخوانی هستند که فالوورها می توانند روی آن کلیک کنند تا به وب سایت شما هدایت شوند.

اگر با اینفلوئنسرها همکاری کرده اید، از آن ها بخواهید آدرس سایت شما را در مقاله خود قرار دهند. در نهایت، برای اطمینان از اینکه می‌توانید آمار ترافیک مرتبط را ببینید، از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید تا بدانید کدام پست اینستاگرام بازدیدکنندگان را به وب‌سایت شما می‌آورد تا بتوانید استراتژی خود را تنظیم کنید.

 

  • ایجاد حلقه های اینستاگرام را امتحان کنید

آیا تا به حال از قدرت حلقه های اینستاگرام استفاده کرده اید؟ آیا در حال استفاده از آن هستید؟ توجه داشته باشید که اینستاگرام از سال گذشته از این قابلیت ویدیو استفاده می کند و محبوبیت فوق العاده ای در بین کاربران پیدا کرده است.

با این کلیپ های کوتاه تا 30 ثانیه، برند شما می تواند مانند ویدیوهای سرگرم کننده TikTok با جامعه درگیر شود. می توانید با ابزارهای خلاقانه ای که برنامه ارائه می دهد بازی کنید. جلوه ها و موسیقی را به ویدیوهای خود اضافه کنید تا آنها را شبیه ستاره های راک در اینستاگرام کنید!

از خلاقیت در مورد حلقه های اینستاگرام خود نترسید زیرا آنها راه های عالی برای نشان دادن اصالت برند شما هستند. پلتفرم Reels اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا با ساختن آموزش‌های کوتاهی که تیم و تیزرهای محصول خود را معرفی می‌کنند، برند خود را به رخ بکشید.

اینستاگرام نیز اخیرا Reel Ads را راه اندازی کرده است، بنابراین اکنون می توانید برای دستیابی و جذب مخاطبان خود به طور مؤثرتری سرمایه گذاری کنید.

منبع

  • یک فید اینستاگرام از نظر بصری سازگار داشته باشید.

اینستاگرام یک پلتفرم گرافیکی است که مطالب جذاب بصری را تشویق می کند. بیایید با آن روبرو شویم، قلب اینستاگرام محتوای بصری است که هرگز تغییر نخواهد کرد. کاربران امروزی بیان واقعی و نظرات مختلف را ترجیح می دهند.

یک سبک محبوب حذف نقاط برجسته و افزایش روشنایی تصاویر و در نتیجه ظاهری طبیعی است. برخی از افراد حتی یک “ویرایش بدون ویرایش” را انتخاب می کنند.

با این حال، داشتن یک فید از نظر بصری سازگارتر از پایبندی به هر سبک ویرایشی خاصی است. بر اساس یک نظرسنجی در شبکه های اجتماعی  60 درصد از برندهای با بهترین عملکرد در اینستاگرام هر بار که پست می کنند ظاهری مشابه دارند.

ظاهر شما باید با هویت تجاری شما سازگار باشد و برای مخاطبان هدف جذاب باشد. به عنوان مثال، مجله پنج دقیقه را در نظر بگیرید. مانند نام تجاری آنها، خوراک آنها احساس آرامش و تفکر عمدی را ایجاد می کند.

 

  • از استوری های اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید

با 500 میلیون کاربر روزانه، استوری اینستاگرام به سرعت به محبوب ترین ویژگی این برنامه تبدیل شده است. استوری اینستاگرام به شما امکان می دهد ترکیبی از تصاویر و عکس ها را در یک پست ارسال کنید که پس از 24 ساعت ناپدید می شوند. مزایای این استراتژی ها از نظر دسترسی و مشارکت شما می تواند بسیار طولانی تر باشد.

این به شما امکان می دهد مدت بیشتری در بخش کاوش ظاهر شوید و فالوورهای جدیدی به دست آورید.

استفاده از داستان‌ها می‌تواند اعتبار و قابلیت دسترسی برند شما و همچنین احساس فوریت را افزایش دهد که کاربران را درگیر نگه می‌دارد.

با توجه به ایجاد علاقه، داستان‌های زنده برای پوشش عمیق موضوعات، ترویج رویدادهای تبلیغاتی یک‌باره یا اشتراک‌گذاری روایت‌ها مؤثرتر هستند. در مقابل، داستان های ضبط شده برای به اشتراک گذاری اطلاعات عمیق در مورد محصولات شما بهتر است.

برای درگیر نگه داشتن مخاطبان خود، برخی از بهترین داستان ها از نگاه های پنهانی، جنبه های تعاملی و داستان سرایی هوشمندانه استفاده می کنند تا از تأثیر «ترس از دست دادن» استفاده کنند.

شما باید روی یک تجربه صدای باکیفیت برای مخاطبان خود سرمایه گذاری کنید زیرا 60 درصد استوری های اینستاگرام با صدا روشن تماشا می شوند.

 

  • استفاده موثر از ایموجی ها

به طور خاص، اینستاگرام قدرت تصاویر را بر کلمات با ایموجی ها تجسم می دهد. در دنیایی که صدها هزار ایموجی در دسترس است، ایجاد یک استراتژی در مورد نحوه استفاده از ایموجی ها برای انتقال هویت برندتان بدون اینکه آن را خیلی غیر رسمی به نظر برساند ضروری است.

ایموجی ها می توانند ابزار موثری برای گنجاندن شخصیت و سرگرمی در برند شما باشند. علاوه بر این، می توانید از ایموجی ها برای ایجاد ارتباط عاطفی قوی تری بین خود و مخاطبان خود استفاده کنید. بسیاری احساس می‌کنند که پیام‌های بدون ایموجی بسیار سرد هستند زیرا به استفاده از آنها در تعاملات روزمره خود عادت دارند.

اگر برندی هستید که به عنوان مثال خدمات کمک مالی ارائه می دهد، ممکن است استفاده از ایموجی مناسب باشد – اما آیا این کار ضروری است؟ برای اطمینان از استفاده صحیح از این هشتگ ها، باید مطمئن شوید که معنای آنها را درک کرده اید. علاوه بر این، بهتر است تعیین کنید که چه تعداد و چند بار از آنها استفاده کنید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که ایموجی ها می توانند احساسات مثبت و منفی را منتقل کنند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که نظرات مربوط به ایموجی‌ها را که احساسات پست‌های شما را ارزیابی می‌کنند، زیر نظر داشته باشید.

 

  • از هشتگ های مناسب استفاده کنید

با استفاده از هشتگ های مناسب می توانید تعداد افرادی که پست های شما را می بینند به میزان قابل توجهی افزایش دهید. مشکل استفاده از چیزی بیش از حد عمومی برای هشتگ های خود، مانند #نوروز، #کریسمس، یا #سبک، این است که پست شما احتمالا در دریای پست های مشابه گم می شود.

کلیدواژه های پرطرفدار و خاص صنعت را برای ارتباط با فالوورهای خود در نظر بگیرید و آنها را درگیر نگه دارید. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که تعداد ایده آل هشتگ ها هفت یا کمتر است. هشتگ های شما همچنین می توانند چیزهای زیادی در مورد رقبای شما و استراتژی های آنها فاش کنند.

موثرترین راه برای استفاده از هشتگ ها، انجام تحقیقاتی خاص برای برند شماست تا بفهمید چه چیزی بهترین کار را انجام می دهد.

در حالت ایده آل، آنها باید شامل برخی از اجزای برندسازی باشند و کوتاه، به یاد ماندنی و در دسترس مخاطب هدف باشند.

  • جمع بندی

برای شروع سفر اینستاگرامی خود هرگز دیر نیست. پروفایل اینستاگرام شما بسیار شبیه به کسب و کار شما است – این یک شرکت است که دائماً در حال تکامل و رشد است و در عین حال روابط عمیق‌تری با دنبال کنندگان خود برقرار می‌کند.

نکات بالا می تواند به شما کمک کند با دنبال کردن این نکات برای بهبود تعامل اینستاگرام، پتانسیل کانال اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید. مهم نیست که چگونه تصمیم به استفاده از اینستاگرام دارید، با ارسال یک سری مطالب جالب می توانید تعامل خود را حفظ کنید. این لایک ها، اشتراک گذاری ها و نظرات را حفظ می کند.

۱ دیدگاه برای “9 ایده خلاقانه و قدرتمند بازاریابی اینستاگرام که باید دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *